kullanılmış sabunlardan yeni sabun yap

eski sabunları değerlendir

kullanılmış sabunlardan yeni sabun yap, eski sabunları değerlendir, küçük sabunları değerlendir

kullanılmış sabunlardan yeni sabun yap

kullanılmış sabunlardan yeni sabun yap

Evinizde küçük küçük kalmış yada kullanmak istemediğini bir kenarda belki de biriktirdiğiniz eski sabunlar varsa bunları yeniden değerlendirebilirsiniz. Hem doğal hem de sağlıklı çünkü siz yapacaksınız.
Malzemeler
– Sabun
– Parfüm veya uçucu yağ-esans (aktardan)
-Kalıp için kullanılacak tabak veya diğer malzeme
– Otlar (isteğe bağlı)
– Renk (tercihen sıvı)
– Rende
– Metal kase
– Bir kaşık
Adım 1: Sabunu rendeleyin. Ne kadar küçük rendelerseniz işiniz o kadar kolay olacaktır.
Adım 2: Rendelenmiş sabunu kaseye koyun, üzerine 1 kaşık su ekleyin.
Adım 3: sabun jelatinimsi olana ve yumuşayana kadar bekleyin, yaklaşık 20 dakika boyunca (her beş dakikada bir) aralıklarla karıştırın. Karışım kalın bir lapası biraz şeffaf bir görünüme gelecektir. Ara sıra üzerine çok az su eklemeye devam edin. Sabun ne kadar yumuşak olursa o kadar kolay şekil alacaktır.
Adım 4: Sabun isterseniz renk karıştırın. Ben sabuna her 450g için 14g parfüm veya uçucu yağ kullanmayı tercih ediyorum. Daha iyi boyama için sıvı boyalar kullanmanızı öneririz.
Adım 5: Geniş bir kaşık yardımıyla kaseden aldığınız sabunu kalıba sıkılaştırarak-bastırarak koyun. Hava kabarcığı kalmamasına özen gösterin Dolaba yada balkona koyarak donmasını bekleyin.
İşte bitirdiniz! Tüm eylemler bir saatten fazla sürmez ve sonunda güzel bir sabun elde edebilirsiniz. Unutmayın doğal ve sağlıklı… Çünkü onu siz yaptınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ altı = onbeş

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>